Żłobki Tuptu Warszawa | Tuptu

Program żłobka Tuptu - Warszawa

W okresie żłobkowym dzieci kształtują elementarne umiejętności, które będą im towarzyszyć w całym późniejszym życiu. Najważniejszymi fazami jest rozwój mowy, rozwój ruchowy – doskonalenie chodzenia i koordynacji ruchów, a także wzrastająca potrzeba samoobsługi i samodzielności.

Panda Żłobki Tuptu Warszawa

Adaptacja

Proces adaptacji dziecka w żłobku to duże przeżycie, zarówno dla maluszka, jak i rodzica. W żłobkach Tuptu gwarantujemy bezpłatną adaptację trwającą do 5 dni. Początkowo dziecku towarzyszy rodzic, zaś w kolejnych dniach stopniowo maluszek zostaje z opiekunkami i dziećmi. Tempo adaptacji jest ustalane indywidualnie przez opiekunkę prowadzącą, tak aby proces był jak najbardziej łagodny i bezstresowy – również dla rodziców.

Adaptacja Żłobki Tuptu

Rozwój mowy

Rozwój mowy jest wspierany wielotorowo – od najbardziej tradycyjnych form, jak mowa rytmiczna (wierszyki, rymowanki, piosenki), przez pracę z książeczkami, zabawy w pytania, zachęcanie do samodzielnego wyrażania się i ćwiczenia w utrwalaniu nazewnictwa przedmiotów. Każdy żłobek jest pod opieką doświadczonych logopedów, prowadzących zajęcia logopedyczno-logorytmiczne i wspierających codzienną pracę opiekunek. Są również do dyspozycji rodziców w przypadku konieczności realizacji zajęć indywidualnych.

Rozwój mowy Żłobki Tuptu

Język angielski

Tylko rozpoczęcie przygody z językiem obcym we wczesnym etapie życia pozwala na traktowanie drugiego języka jako naturalny. Żłobki Tuptu zapewniają dzieciom zajęcia z języka angielskiego i codzienne zabawy muzyczno-rytmiczne przy piosenkach w języku angielskim.

Język angielski Żłobki Tuptu

Doskonalenie koordynacji ruchowej

Doskonalenie koordynacji ruchowej obejmuje kształcenie zmysłu równowagi, stereognostykę, czyli rozpoznawanie form za pomocą zmysłu dotyku np. poprzez zabawy z woreczkami skrywającymi różne przedmioty codziennego użytku, a także ćwiczenia z zakresu koordynacji oko-ręka, które są realizowane w formie przyjemnych i atrakcyjnych dla dzieci zabaw, np. podrzucanie, łapanie, toczenie piłek i baloników, przelewanie płynów z naczynia do naczynia, jednoczesne malowanie obydwoma rękami na dużych powierzchniach i wiele innych.

Doskonalenie koordynacji ruchowej Żłobki Tuptu

Ćwiczenia praktyczne dnia codziennego

Czynności związane z troską o własną osobę oraz troską o otoczenie są bardzo ważną dziedziną dziecięcego rozwoju. Celem ćwiczeń praktycznych dnia codziennego jest wypracowanie samodzielności, samoświadomości, ufności we własne siły oraz poczucia bezpieczeństwa. Dzieci uczą się codziennych czynności takich, jak zapinanie czy odpinanie guzików, mycie rąk, czesanie, samodzielne ubieranie, odkładanie zabawek na miejsce.

Ćwiczenia praktyczne dnia codziennego Żłobki Tuptu
Tuptu Żłobek Chomiczówka

Żłobek
Chomiczówka

ul. Rodziny Połanieckich 29A

01-924 Warszawa

czynny w godz. 7:00-17:30

518 397 487, chomiczowka@tuptu.pl

Tuptu Żłobek Kabaty

Żłobek
Kabaty

ul. S. Dembego 5 lok U3 (wejście od ul. Zaruby)

02-796 Warszawa

czynny w godz. 7:00-18:00

501 549 653, kabaty@tuptu.pl

Tuptu Żłobek Natolin

Żłobek
Natolin

ul. Kazimierza Sotta „Sokoła” 1A lok 13A (wejście od ul. Belgradzkiej)

02-790 Warszawa

czynny w godz. 7:30-17:30

570 920 072, natolin@tuptu.pl

Tuptu Żłobek Wilanów

Żłobek
Wilanów

ul. Kosiarzy 37, lok 81

02-953 Warszawa

czynny w godz. 7:00-18:00

730 670 673, wilanow@tuptu.pl

Tuptu Żłobek i Przedszkole Włochy

Żłobek
Włochy

ul. Pola Karolińskie 2B lok 700

02-401 Warszawa

czynny w godz. 7:30-17:30

796 404 046, wlochy@tuptu.pl

Tuptu Żłobek i Przedszkole Włochy

Żłobek
Włochy 2

ul. Pola Karolińskie 2B lok 705

02-401 Warszawa

czynny w godz. 7:00-18:00

796 404 046, wlochy@tuptu.pl

Masz pytanie?

Zachęcamy do kontaktu z placówką lub do przesłania pytań za pomocą poniższego formularza.