Żłobek Tuptu Wilanów, Żłobek na Wilanowie | Tuptu

Tuptu Żłobek Wilanów

Żłobek, Integracja sensoryczna, logopedia Tuptu Wilanów

Żłobek Tuptu Wilanów to kameralna placówka dla dzieci od 6 miesiąca życia do 3 lat. Placówka jest tuż przy Al. Wilanowskiej i Kosiarzy (przedłużenie ul. Sarmackiej), co gwarantuje dobry dojazd. Do dyspozycji dzieci jest własny plac zabaw oraz wózki 4 i 6 osobowe, służące spacerom młodszej grupy.

Placówka oferuje także zajęcia Integracji Sensorycznej i zajęcia logopedyczne – również dla dzieci spoza żłobka.

Żłobek przeznaczony jest łącznie dla 32 dzieci – 12 maluszków, które zajmują mniejszą salę i 20 starszaków, zajmujących salę większą. Kameralność młodszej grupy stwarza idealne warunki do adaptacji dzieci, a także troski o ich bezpieczeństwo, dobre samopoczucie i zapewnienia realizacji potrzeby bliskości najmłodszych. Starsza grupa jest bardziej liczna, a dzięki temu pozwala dzieciom stopniowo przygotowywać się do funkcjonowania w placówkach przedszkolnych. W tej grupie opiekunki zwracają szczególną uwagę na kształtowanie w dzieciach samoświadomości, samodzielności, decyzyjności, kreatywności oraz różnych umiejętności interpersonalnych, które są kluczowe w rozwoju społecznym najmłodszych oraz w rozwoju ich osobowości.

Placówka wyposażona jest w atestowane, odpowiednio zabezpieczone meble, dostosowane do wysokości dzieci, a wykończona jest w stonowanych kolorach, co umożliwia dzieciom odbieranie odpowiedniej ilości bodźców płynących z otoczenia i jednocześnie sprawia, że zarówno ich zabawa, jak i odpoczynek przebiegają w optymalnych dla nich warunkach.

Wyżywienie dostarcza starannie wybrana i sprawdzona firma cateringowa, w której układaniem jadłospisów zajmuje się dietetyk z wieloletnim doświadczeniem w żywieniu najmłodszych. Dostępne są także diety eliminacyjne, dostosowywane indywidualnie do ograniczeń alergicznych/zdrowotnych dzieci.

Placówka zapewnia dzieciom codzienne aktywności, między innymi: spacery, zabawy na placu zabaw, zajęcia sensoryczne, plastyczne, logopedyczne, muzyczno – taneczne oraz zabawy z językiem angielskim. Opiekunki szanują autonomię dzieci, które danego nie chcą brać w nich udziału i bezwarunkowo to akceptują. Poza zajęciami zorganizowanymi pozostawiamy dzieciom czas na zabawę swobodną, która jest kluczowa w ich rozwoju społecznym, poznawczym i emocjonalnym.

Współpraca z logopedą z wieloletnim stażem pracy umożliwia nam przeprowadzanie przesiewowych badań dzieci pod kątem zaburzeń artykulacyjnych a także prowadzenie indywidualnych zajęć logopedycznych.

Żłobek Wilanów

ul. Kosiarzy 37, lok 81, 02-953 Warszawa
czynny w godz. 7:00-18:00

Telefon

730 670 673

Nasz Żłobek na Wilanowie

Prowadzimy opiekę w nurcie bliskościowym, zgodnie z filozofią pedagogiki miłości. Opiekunki są wrażliwe na indywidualne potrzeby dzieci, kierują się zrozumieniem, empatią, oraz szacunkiem dla każdego dziecka i dorosłego. W pracy łączymy również elementy pedagogiki Marii Montessori z nurtem Marshalla Rosenberga – Porozumienie Bez Przemocy. Ważne jest dla nas dawanie dzieciom wzoru, jak należy komunikować się z drugą osobą i jak wyrażać własne emocje, co na tym etapie rozwoju jest bardzo istotną kwestią. Chcemy również kształtować w podopiecznych altruistyczne podejście do kolegów, koleżanek, rodziców i wszystkich, których spotkają w ciągu życia.

Praca z dziećmi jest dla nas źródłem radości i satysfakcji, a najwyższym priorytetem jest bezpieczeństwo, dobro i wielokierunkowy rozwój podopiecznych Charakteryzuje nas wiara w naturalne kompetencje oraz zdolności dzieci, i dlatego bardzo dużą wagę przykładamy do samodzielności najmłodszych, ich wiary w siebie i niezależności.

Inspiracją dla naszej pracy jest też koncepcja Jaspera Juula – duńskiego terapeuty rodzinnego, który propagował idee szacunku i współpracy w relacjach dziecka z dorosłymi i podkreślał znaczenie godności najmłodszych.

Dyrektorem żłobka jest Pani Zuzanna, związana z Tuptu od początku istnienia firmy, zarządza placówką na Wilanowie od pierwszego dnia jej funkcjonowania. Jest absolwentką Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła studia z zakresu pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej, a także przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Posiada również uprawnienia diagnosty i terapeuty dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej oraz uprawnienia do prowadzenia zajęć marki Sensoplastyka®. Stale rozwija swoje kompetencje i zdobywa nowe umiejętności – jest w trakcie studiów psychologicznych w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej oraz bierze udział w wielu kursach zawodowych, które pozwalają jej urozmaicać warsztat pracy i poszerzać horyzonty własne i dzieci, z którymi pracuje.

Cennik Żłobka, Zajęć logopedycznych i Integracji sensorycznej- Wilanów

Czesne żłobkowe obejmuje opiekę w godzinach zgodnie z wybranym wariantem, wraz ze wszystkimi zajęciami i atrakcjami. Przyjmujemy także dzieci z alergiami, dla których jesteśmy w stanie dopasować menu wg wskazanej przez lekarza diety.

Cennik zajęć Integracji Sensorycznej i logopedii zarówno dla dzieci uczęszczających do Tuptu Wilanów, jak i spoza placówki.

Cennik Żłobka Tuptu – Wilanów (opieka poranna, 2023)

Pozycja Opis Opieka poranna (7:00-12:30)
Adaptacja: 5 wizyt wraz z rodzicem, po 1 godzinie zegarowej każda, bez posiłków bezpłatna
Wpisowe: Jednorazowa, bezzwrotna opłata rezerwacyjna przy podpisywaniu umowy 700 zł
Czesne: Opieka w wybranych godzinach wraz ze wszystkimi zajęciami i atrakcjami 1300 zł
Wyżywienie:
śniadanie (9:00)
obiad – 1 część (11:30)
dieta standardowa
dieta z wyłączeniami (bezmleczna, bez czerwonego mięsa itp)
10,00 zł/ dzień
11,00 zł/ dzień
Ubezpieczenie NNW dziecka: Opłata roczna, płatna z góry 40 zł

Cennik Żłobka Tuptu – Wilanów (opieka całodzienna 2023)

Pozycja Opis Opieka całodzienna (7:00-18:00)
Adaptacja: 5 wizyt wraz z rodzicem, po 1 godzinie zegarowej każda, bez posiłków bezpłatna
Wpisowe: Jednorazowa, bezzwrotna opłata rezerwacyjna przy podpisywaniu umowy 700 zł
Czesne: Opieka w wybranych godzinach wraz ze wszystkimi zajęciami i atrakcjami 1800 zł
Wyżywienie:
śniadanie (9:00)
obiad – 1 część (11:30)
obiad – 2 część (14:30)
podwieczorek (16:00)
dieta standardowa
dieta z wyłączeniami (bezmleczna, bez czerwonego mięsa itp)
19,00 zł/dzień
21,00 zł/ dzień
Ubezpieczenie NNW dziecka: Opłata roczna, płatna z góry 40 zł

Cennik zajęć terapeutycznych

Pozycja Opis Cena
Diagnoza integracji sensorycznej Opracowanie pisemnej, kompleksowej diagnozy zaburzeń integracji sensorycznej z wytycznymi do zajęć. Czas trwania – 3 x 45 minut. 450 zł
Zajęcia integracji sensorycznej Indywidualne zajęcia polegające na dostarczaniu dziecku kontrolowanej dawki doznań sensorycznych, których intensywność jest dostosowana do charakteru i skali zaburzeń. Czas trwania – 45 minut. 130 zł/ zajęcia
Terapia ręki Indywidualne zajęcia zwiększające zdolności manipulacyjne dłoni. Czas trwania – 30 minut 100 zł/ zajęcia
Zajęcia logopedyczne Indywidualne zajęcia poprawiające motorykę narządów mowy, k0rygujące wady wymowy i podnoszące sprawność językową. Czas trwania – 30 minut 100 zł/ zajęcia
misio Żłobki Tuptu Warszawa

Oferta terapeutyczna

Zajęcia logopedyczne

Indywidualne zajęcia poprawiające motorykę narządów mowy, korygujące wady wymowy i podnoszące sprawność językową.
Czas trwania – około 30 minut

Terapia ręki

Indywidualne zajęcia zwiększające zdolności manipulacyjne dłoni. Czas trwania – około 30 minut

Zajęcia integracji sensorycznej

Indywidualne zajęcia polegające na dostarczaniu dziecku kontrolowanej dawki doznań sensorycznych, których intensywność jest dostosowana do charakteru i nasilenia zaburzeń. Czas trwania – około 45 minut

Rekrutacja do Żłobka w Wilanowie

Rekrutacja prowadzona jest w sposób ciągły, w ramach wolnych miejsc. Aby zapisać dziecko do naszej placówki prosimy o kontakt mailowy, telefoniczny lub poprzez formularz.

Zawsze zapraszamy na spotkanie, aby omówić Państwa potrzeby i oczekiwania oraz przedstawić naszą placówkę i filozofię opieki.

Rekrutacja Żłobki i przedszkola tuptu

Masz pytanie?

Zachęcamy do kontaktu z placówką lub do przesłania pytań za pomocą poniższego formularza.