Żłobek Wilanów, Żłobek na Wilanowie, Logopedia | Tuptu

Tuptu Żłobek Wilanów

Żłobek, Integracja sensoryczna, logopedia Tuptu Wilanów

Żłobek Tuptu Wilanów to kameralna placówka oferując miejsca „miejskie” dla dzieci od 12 miesiąca życia oraz miejsca „prywatne”, dla dzieci od 6 miesiąca. Placówka jest tuż przy Al. Wilanowskiej i Kosiarzy (przedłużenie ul. Sarmackiej), co gwarantuje dobry dojazd. Do dyspozycji dzieci jest własny plac zabaw oraz wózki 4 i 6 osobowe, służące spacerom młodszej grupy.

Placówka oferuje także zajęcia Integracji Sensorycznej i zajęcia logopedyczne – również dla dzieci spoza żłobka.

Żłobek przeznaczony jest łącznie dla 32 dzieci – 12 maluszków, które zajmują mniejszą salę i 20 starszaków, zajmujących salę większą. Kameralność młodszej grupy stwarza idealne warunki do adaptacji dzieci, a także troski o ich bezpieczeństwo, dobre samopoczucie i zapewnienia realizacji potrzeby bliskości najmłodszych. Starsza grupa jest bardziej liczna, a dzięki temu pozwala dzieciom stopniowo przygotowywać się do funkcjonowania w placówkach przedszkolnych. W tej grupie opiekunki zwracają szczególną uwagę na kształtowanie w dzieciach samoświadomości, samodzielności, decyzyjności, kreatywności oraz różnych umiejętności interpersonalnych, które są kluczowe w rozwoju społecznym najmłodszych oraz w rozwoju ich osobowości.

Placówka wyposażona jest w atestowane, odpowiednio zabezpieczone meble, dostosowane do wysokości dzieci, a wykończona jest w stonowanych kolorach, co umożliwia dzieciom odbieranie odpowiedniej ilości bodźców płynących z otoczenia i jednocześnie sprawia, że zarówno ich zabawa, jak i odpoczynek przebiegają w optymalnych dla nich warunkach.

Wyżywienie dostarcza starannie wybrana i sprawdzona firma cateringowa, w której układaniem jadłospisów zajmuje się dietetyk z wieloletnim doświadczeniem w żywieniu najmłodszych. Dostępne są także diety eliminacyjne, dostosowywane indywidualnie do ograniczeń alergicznych/zdrowotnych dzieci.

Placówka zapewnia dzieciom codzienne aktywności, między innymi: spacery, zabawy na placu zabaw, zajęcia sensoryczne, plastyczne, logopedyczne, muzyczno – taneczne oraz zabawy z językiem angielskim. Opiekunki szanują autonomię dzieci, które danego nie chcą brać w nich udziału i bezwarunkowo to akceptują. Poza zajęciami zorganizowanymi pozostawiamy dzieciom czas na zabawę swobodną, która jest kluczowa w ich rozwoju społecznym, poznawczym i emocjonalnym.

Współpraca z logopedą z wieloletnim stażem pracy umożliwia nam przeprowadzanie przesiewowych badań dzieci pod kątem zaburzeń artykulacyjnych a także prowadzenie indywidualnych zajęć logopedycznych.

Żłobek Wilanów

ul. Kosiarzy 37, lok 81, 02-953 Warszawa
czynny w godz. 7:00-18:00

Telefon

730 670 673

prywatny żłobek wilanów, logopedia, integracja sensoryczna

Nasz Żłobek na Wilanowie

Prowadzimy opiekę w nurcie bliskościowym, zgodnie z filozofią pedagogiki miłości. Opiekunki są wrażliwe na indywidualne potrzeby dzieci, kierują się zrozumieniem, empatią, oraz szacunkiem dla każdego dziecka i dorosłego. W pracy łączymy również elementy pedagogiki Marii Montessori z nurtem Marshalla Rosenberga – Porozumienie Bez Przemocy. Ważne jest dla nas dawanie dzieciom wzoru, jak należy komunikować się z drugą osobą i jak wyrażać własne emocje, co na tym etapie rozwoju jest bardzo istotną kwestią. Chcemy również kształtować w podopiecznych altruistyczne podejście do kolegów, koleżanek, rodziców i wszystkich, których spotkają w ciągu życia.

Praca z dziećmi jest dla nas źródłem radości i satysfakcji, a najwyższym priorytetem jest bezpieczeństwo, dobro i wielokierunkowy rozwój podopiecznych Charakteryzuje nas wiara w naturalne kompetencje oraz zdolności dzieci, i dlatego bardzo dużą wagę przykładamy do samodzielności najmłodszych, ich wiary w siebie i niezależności.

Inspiracją dla naszej pracy jest też koncepcja Jaspera Juula – duńskiego terapeuty rodzinnego, który propagował idee szacunku i współpracy w relacjach dziecka z dorosłymi i podkreślał znaczenie godności najmłodszych.

Dyrektorem żłobka jest Pani Zuzanna, związana z Tuptu od początku istnienia firmy, zarządza placówką na Wilanowie od pierwszego dnia jej funkcjonowania. Jest absolwentką Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła studia z zakresu pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej, a także przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Posiada również uprawnienia diagnosty i terapeuty dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej oraz uprawnienia do prowadzenia zajęć marki Sensoplastyka®. Stale rozwija swoje kompetencje i zdobywa nowe umiejętności – jest w trakcie studiów psychologicznych w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej oraz bierze udział w wielu kursach zawodowych, które pozwalają jej urozmaicać warsztat pracy i poszerzać horyzonty własne i dzieci, z którymi pracuje.

Cennik Żłobka, Zajęć logopedycznych i Integracji sensorycznej- Wilanów

Czesne żłobkowe obejmuje opiekę w godzinach zgodnie z wybranym wariantem, wraz ze wszystkimi zajęciami i atrakcjami. Przyjmujemy także dzieci z alergiami, dla których jesteśmy w stanie dopasować menu wg wskazanej przez lekarza diety.

Cennik zajęć Integracji Sensorycznej i logopedii zarówno dla dzieci uczęszczających do Tuptu Wilanów, jak i spoza placówki.

Cennik Żłobka Tuptu – Wilanów (opieka poranna, 2024)

Pozycja Opis Opieka poranna (7:00-12:30)
Adaptacja: 5 wizyt wraz z rodzicem, po 1 godzinie zegarowej każda, bez posiłków bezpłatna
Wpisowe: Jednorazowa, bezzwrotna opłata rezerwacyjna przy podpisywaniu umowy 800 zł
Czesne: Opieka w wybranych godzinach wraz ze wszystkimi zajęciami i atrakcjami 1350 zł
Wyżywienie:
śniadanie (9:00)
obiad – 1 część (11:30)
dieta standardowa
dieta z wyłączeniami (bezmleczna, bez czerwonego mięsa itp)
12,00 zł/ dzień
14,00 zł/ dzień
Ubezpieczenie NNW dziecka: Opłata roczna, płatna z góry 40 zł

Cennik Żłobka Tuptu – Wilanów (opieka całodzienna 2024)

Pozycja Opis Opieka całodzienna (7:00-18:00)
Adaptacja: 5 wizyt wraz z rodzicem, po 1 godzinie zegarowej każda, bez posiłków bezpłatna
Wpisowe: Jednorazowa, bezzwrotna opłata rezerwacyjna przy podpisywaniu umowy 800 zł
Czesne: Opieka w wybranych godzinach wraz ze wszystkimi zajęciami i atrakcjami 1900 zł
Wyżywienie:
śniadanie (9:00)
obiad – 1 część (11:30)
obiad – 2 część (14:30)
podwieczorek (16:00)
dieta standardowa
dieta z wyłączeniami (bezmleczna, bez czerwonego mięsa itp)
20,00 zł/dzień
22,00 zł/ dzień
Ubezpieczenie NNW dziecka: Opłata roczna, płatna z góry 40 zł

Cennik zajęć terapeutycznych

Pozycja Opis Cena
Diagnoza integracji sensorycznej Opracowanie pisemnej, kompleksowej diagnozy zaburzeń integracji sensorycznej z wytycznymi do zajęć. Czas trwania – 3 x 45 minut. 450 zł
Zajęcia integracji sensorycznej Indywidualne zajęcia polegające na dostarczaniu dziecku kontrolowanej dawki doznań sensorycznych, których intensywność jest dostosowana do charakteru i skali zaburzeń. Czas trwania – 45 minut. 130 zł/ zajęcia
Terapia ręki Indywidualne zajęcia zwiększające zdolności manipulacyjne dłoni. Czas trwania – 30 minut 100 zł/ zajęcia
Zajęcia logopedyczne Indywidualne zajęcia poprawiające motorykę narządów mowy, k0rygujące wady wymowy i podnoszące sprawność językową. Czas trwania – 30 minut 100 zł/ zajęcia
misio Żłobki Tuptu Warszawa

Oferta terapeutyczna

Zajęcia logopedyczne

Indywidualne zajęcia poprawiające motorykę narządów mowy, korygujące wady wymowy i podnoszące sprawność językową.
Czas trwania – około 30 minut

Terapia ręki

Indywidualne zajęcia zwiększające zdolności manipulacyjne dłoni. Czas trwania – około 30 minut

Zajęcia integracji sensorycznej

Indywidualne zajęcia polegające na dostarczaniu dziecku kontrolowanej dawki doznań sensorycznych, których intensywność jest dostosowana do charakteru i nasilenia zaburzeń. Czas trwania – około 45 minut

Rekrutacja do Żłobka w Wilanowie

Rekrutacja „miejska” prowadzona jest poprzez stronę żłobków warszawskich https://zlobki.waw.pl/.
Rekrutacja „prywatna” prowadzona jest w sposób ciągły, w ramach wolnych miejsc. Aby zapisać dziecko do naszej placówki prosimy o kontakt mailowy, telefoniczny lub poprzez formularz.

Zawsze zapraszamy na spotkanie, aby omówić Państwa potrzeby i oczekiwania oraz przedstawić naszą placówkę i filozofię opieki.

żłobek wilanów, logopedia wilanów

Opinie Żłobek Wilanów

M JM J
18:27 14 Sep 23
Polecamy z całego serca żłobek Tuptu Wilanów. Każda ciocia jest miła i lubiana. Ze spokojem w sercu można powierzyć swoje dziecko❤️
Monika MatusewiczMonika Matusewicz
19:11 04 Sep 23
Zajęcia integracji sensorycznej, na jakie od niedawna chodzi mój syn, są super. Już widzimy efekty, Pani Zuzia ma świetne podejście do dzieci. Polecam z całego serca ❤️
Elena KowalElena Kowal
14:38 01 Sep 23
Szczerze polecam! Właśnie zakończyliśmy przygodę żłobkową(ponad 2letnią) zamieniając ją na przedszkole. Ciocie są niesamowicie przyjazne i pomocne, nie tylko dzieciom, ale również i rodzicom. W żłobku jest dużo zajęć dodatkowych min. sensoplastyka, taniec, które bardzo pomagają w rozwoju maluchów. Dzieciaki codziennie wychodzą na spacery bądź plac zabaw(chyba że warunki pogodowe na to nie pozwalają). Przy odbiorze zawsze dostawałam informacje o tym co i w jakiej ilości dziecko zjadło i jak minął mu dzień. Uśmiech dziecka i chęć powrotu kolejnego dnia to najlepszy dowód na to, że jest tam szczęśliwe!
karim abbassikarim abbassi
21:49 31 Jul 23
Jeden z najlepszych żłobków/przedszkoli w okolicach Wilanowa, bardzo profesjonalna kadra posługująca się językiem polskim i angielskim.Moje dziecko uczęszczało do Złobeka Tulptu przez 2,5 roku od 12 miesiąca życia i dorastało w bardzo troskliwym i miłym środowisku, co bardzo pomogło jej w budowaniu jego osobowości, dzięki wysiłkowi ciotek i bogatemu programowi żłobka , pełen różnorodnych zajęć. Twoje dziecko nigdy nie będzie się nudzić.Co więcej, godziny otwarcia żłobka są bardzo elastyczne, z opcjonalną opieką w sobotę, co jest bardzo interesujące.Wielkie wyrazy współczucia dla wszystkich pracowników Złobka Wilanów.Jesteś najlepsza.
Fatima Zahra MarzakFatima Zahra Marzak
21:43 31 Jul 23
Żlobek Tuptu Wilanów był najlepszym wyborem, jakiego kiedykolwiek dokonałem dla mojej córki.. Jako para obcokrajowców, która nie mówi po polsku, ułatwili życie, przekazując jak najwięcej informacji.. moja córka była bardzo podekscytowana codziennymi wyjazdami i to dobrze potwierdzone różnymi sugerowanymi działaniami. Na koniec, mrówki są najlepsze, są bardzo pomocne na wszystkich etapach (moja córka spędziła 3 lata), więc naprawdę pomogły od pierwszych kroków do etapu malucha, gdzie nabrała pewności siebie, naprawdę polecam
Marlena KupisiewiczMarlena Kupisiewicz
19:51 29 Jun 22
Żłobek Tuptu Wilanów to cudowne miejsce, gdzie każde dziecko traktowane jest z szacunkiem i troską. Cudowna kadra, wspaniałe Ciocie, które opiekują się pięknie dziećmi. Pomoc w adaptacji, reagowanie na potrzeby dziecka, doskonały kontakt z rodzicem - codziennie dowiaduje się co moje dziecko danego dnia robiło, co jadło, jakie miało zajęcia, etc. Z całego serca polecam Tuptu wszystkim rodzicom.
Monika SieradzanMonika Sieradzan
10:58 03 Sep 21
Szczerze polecam żłobek Tuptu Wilanów! Ciocie są serdeczne, ciepłe, bawią i tulą kiedy dziecko tego potrzebuje, dobra komunikacja z rodzicem na początku i końcu dnia. Kameralne grupy i duża uwaga na dzieciaczkach. Czysto i schludnie, brak ogrodu ale za to spacery rekompensują ten deficyt. Dobre miejsce dla maluszka❤️

Masz pytanie?

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego z placówką (+48 730 670 673) lub przesłania pytań…