Integracja sensoryczna Wilanów | Tuptu

Integracja sensoryczna Wilanów

Zajęcia z integracji sensorycznej - kto jej potrzebuje?

Twoje dziecko nie lubi zabaw w piaskownicy i niechętnie podejmuje się malowania farbami lub lepienia z ciastoliny? Drażnią je metki w ubraniach? A może dość często się potyka, nawet na prostej drodze? Jeżeli te objawy nie przechodzą z wiekiem, a nawet się nasilają, być może Twoje dziecko potrzebuje wsparcia. W placówce Tuptu Wilanów zapewniamy dzieciom – zarówno uczęszczających do naszej placówki, jak i do innych żłobków i przedszkoli – indywidualne zajęcia Integracji Sensorycznej. Oczywiście, wszelkie działania poprzedzone są diagnozą, która powala terapeucie dobrać jak najlepsze metody i sposoby pracy z maluchem.

Integracja sensoryczna Wilanów

ul. Kosiarzy 37, lok 81, 02-953 Warszawa
czynny w godz. 7:00-18:00

Telefon

730 670 673

Integracja sensoryczna Wilanów - sprawdź, jak wyglądają zajęcia

W naszej placówce zajęcia z integracji sensorycznej (SI) trwają 45 minut. Odbywają się w specjalnie przystosowanej do tego sali. O ich częstotliwości decyduje terapeuta, jednak najczęściej są to spotkania, które odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu. Do diagnozowania dzieci od 1 do 4 roku życia korzystamy z metody KATIS, natomiast w przypadku dzieci od 4 do 9 roku życia wykorzystujemy Polskie Standaryzowane Testy Integracji Sensorycznej oraz Południowokalifornijskie Testy Integracji Sensorycznej. Ponadto, stosujemy także obserwacje kliniczne dzieci do 12 roku życia. Efektem jest pisemny dokument opisujący rozpoznanie oraz zawierający wskazówki dla terapeuty.

żłobek wilanów, logopedia wilanów

Integracja sensoryczna w Tuptu Wilanów

Podczas zajęć maluch bierze udział w różnego rodzaju aktywnościach: spaceruje po ścieżkach sensorycznych, przemierza tunele, dotyka przedmiotów o różnej fakturze, wykonuje proste prace plastyczne z zastosowaniem różnorodnych materiałów. Dziecko ma okazję poskakać na piłce z uszami, przez gumę, może być zawijane w koc lub kołdrę i dociskane wzdłuż całego ciała. W trakcie zajęć terapeuta korzysta z różnego rodzaju pomocy, m.in. szczotek i pędzli, które służą do szczotkowania dłoni i innych części ciała dziecka. Integracja sensoryczna Wilanów to miejsce, w którym maluch może przebierać rączkami w makaronie, ryżu oraz różnych innych sypkich produktach, które dostarczają mu wielu wrażeń dotykowych. Rodzaj wykonywanych ćwiczeń i podejmowanych aktywności jest dobierany do rodzaju zaburzeń oraz etapu terapii. Po każdych zajęciach omawiamy ich przebieg oraz udzielamy wskazówek co do ćwiczeń i zabaw w domu – współpraca rodziców i wkład w terapię jest nieoceniony.

Żłobki i przedszkole Tuptu

Integracja sensoryczna - jak długo trwa terapia, jak zacząć?

Długość terapii integracji sensorycznej wynosi ok. 1-3 lat. To, jak długo Twoje dziecko będzie musiało korzystać z naszych zajęć, wynika z kilku czynników. Z całą pewnością zależy do to rodzaju i skali deficytów, zaangażowania dziecka w terapię oraz od współpracy z rodzicami. Jak już wspominaliśmy, kontynuowanie niektórych zajęć terapeutycznych w warunkach domowych jest niezwykle ważne i ma duże znaczenie dla powodzenia całego procesu.

prywatny żłobek wilanów, logopedia, integracja sensoryczna

Bezpłatne wstępne konsultacje

Chcesz dowiedzieć się więcej? W takim razie zapraszamy do kontaktu w sprawie Integracji Sensorycznej na Wilanowie. Wstępne konsultacje są bezpłatne.

Cennik zajęć terapeutycznych w Tuptu Wilanów

Cennik zajęć terapeutycznych

Pozycja Opis Cena
Diagnoza integracji sensorycznej Opracowanie pisemnej, kompleksowej diagnozy zaburzeń integracji sensorycznej z wytycznymi do zajęć. Czas trwania – 3 x 45 minut. 450 zł
Zajęcia integracji sensorycznej Indywidualne zajęcia polegające na dostarczaniu dziecku kontrolowanej dawki doznań sensorycznych, których intensywność jest dostosowana do charakteru i skali zaburzeń. Czas trwania – 45 minut. 130 zł/ zajęcia
Terapia ręki Indywidualne zajęcia zwiększające zdolności manipulacyjne dłoni. Czas trwania – 30 minut 100 zł/ zajęcia
Zajęcia logopedyczne Indywidualne zajęcia poprawiające motorykę narządów mowy, k0rygujące wady wymowy i podnoszące sprawność językową. Czas trwania – 30 minut 100 zł/ zajęcia
misio Żłobki Tuptu Warszawa

Masz pytanie?

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego z placówką (+48 730 670 673) lub przesłania pytań…