Co jedzą dzieci w żłobku Tuptu?

Wspólne spożywanie posiłków jest ważnym elementem dnia każdego żłobkowicza. To właśnie one w dużej regulują rytm dnia maluchów. Zdrowe, zbilansowane posiłki są w końcu podstawą rozwoju maluchów i ich właściwego funkcjonowania. Zastanawiasz się, co jedzą dzieci w żłobku Tuptu? Odpowiadamy!

Spis treści:

  1. Ile posiłków oferujemy w naszym żłobku?
  2. Co jedzą roczne dzieci w żłobku?
  3. Jedzenie w żłobku i jego znaczenie w rozwoju malucha
co jedzą dzieci w żłobku Tuptu
Żłobek

Ile posiłków oferujemy w naszym żłobku?

Pory i godziny posiłków w naszych placówkach są ściśle określone. Maluchy w żłobkach jedzą 4 posiłki: śniadanie, zupę, II danie oraz podwieczorek. Obiad rozbiliśmy na dwa osobne dania, a pomiędzy ich spożywaniem, odbywa się leżakowanie. Tuż po drzemce na dzieci czeka ciepłe II danie, które zjadają ze smakiem.

Co jedzą roczne dzieci w żłobku?

Twoje dziecko ma specjalne potrzeby żywieniowe? Ma uczulenie na mleko albo gluten lub nie spożywa mięsa? W naszym przedszkolu nie stanowi to żadnego problemu. Zapisując swoją pociechę do naszych żłobków, możesz wybierać spośród następujących wariantów diet:

  • ogólna,
  • bezmleczna,
  • bezglutenowa,
  • wegetariańska,
  • bezjajeczna.

Wszystkie posiłki zaspokajają dzienne zapotrzebowanie maluchów na poszczególne składniki odżywcze. Co jedzą roczne dzieci w żłobku? Jadłospis jest komponowany w taki sposób, aby był różnorodny i atrakcyjny dla najmłodszych. Gramatura posiłków dostosowana jest do potrzeb dzieci oraz ich możliwości. Oferowane dania są aromatyczne, kolorowe i zachęcające do spróbowania. Menu jest zbliżone do tego, co maluchy jedzą na co dzień w domu. Nie brakuje w nim uwielbianego przez dzieci rosołu, zupy pomidorowej, kotlecików, pierogów, czy naleśników. Każdy posiłek uzupełniony jest o dodatek warzyw i owoców sezonowych w różnej postaci. O zdrową dietę Twojej pociechy w naszych placówkach dba starannie wybrana firma, która specjalizuje się w cateringu dla przedszkoli i żłobków.

Jedzenie w żłobku i jego znaczenie w rozwoju malucha

Nie od dziś wiadomo, że zdrowe i zbilansowane posiłki są niezbędne do właściwego rozwoju dziecka. Dieta bogata w poszczególne składniki odżywcze, takie jak żelazo, jod, kwas foliowy, kwasy tłuszczowe omega-3 jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju umysłowego, tak bardzo ważnego dla każdego człowieka. Naszym celem jest wyrobienie w maluchach zdrowych nawyków, takich jak np. spożywanie owoców i warzyw, unikanie słodkich produktów czy dbałość o odpowiednie nawodnienie. Staramy się zaznajamiać najmłodszych z jak największą liczbą produktów, zachęcając do tego, aby spróbowały tego, czego dotychczas nie miały okazji degustować. Stawiamy na samodzielność, jednak w razie potrzeby oferujemy pomoc w spożywaniu posiłków. Jeżeli masz pytania o jedzenie w żłobku oraz inne kwestie związane z tym tematem – zachęcamy do kontaktu. Z chęcią udzielimy wyczerpujących informacji na nurtujące Cię kwestie.