Wyprawka do żłobka – jak powinna wyglądać?

Twoja pociecha niebawem rozpocznie uczęszczać do żłobka? W takim razie przed całą rodziną stoi spore wyzwanie, jakim jest skompletowanie wyprawki do żłobka. Jeżeli jednak wiesz, co należy kupić i jak się do tego przygotować, może być fascynującym wydarzeniem. Jeżeli zastanawiasz się, co jest potrzebne do żłobka, koniecznie przeczytaj nasz poniższy artykuł. Znajdziesz w nim gotową listę i kilka praktycznych wskazówek.

Spis treści:

  1. Wyprawka do żłobka – co to takiego?
  2. Wyprawka do żłobka – lista obowiązująca w placówkach Tuptu
  3. Jak wybierać rzeczy do żłobka?
wyprawka do żłobka
Żłobek

Wyprawka do żłobka – co to takiego?

Czym jest wyprawka do żłobka? Mimo iż termin ten może nieco przerażać młodych rodziców, oznacza on jedynie niezbędne rzeczy, które będą potrzebne dziecku uczęszczającemu do żłobka. Są to najczęściej dobrze znane przybory, używane każdego dnia. Każda z placówek określa swoją własną wyprawką listę. W przypadku naszych placówek dostępne są w umowie o świadczeniu usług w żłobku, które dostępne są na naszej stronie internetowej.

Wyprawka do żłobka – lista obowiązująca w placówkach Tuptu

Co powinna zawierać wyprawka do żłobka? Lista przygotowana przez nas obejmuje:

– kapcie lub skarpetki z podeszwą antypoślizgową,

– bieliznę i ubranka na zmianę odpowiednio do pory roku (2-3 komplety),

– butelkę ze smoczkiem lub kubek niekapek,

– pastę i szczoteczkę do zębów,

– smoczek (w sytuacji, gdy dziecko go używa),

– ulubioną przytulankę lub maskotkę dziecka, która przyda się podczas leżakowania i zabawy,

– dwa ręczniki z wieszaczkiem,

– trzy śliniaki,

– zapach pieluszek i mokrych chusteczek,

– krem przeciw odparzeniom,

– kocyk i prześcieradło o wymiarach 120×60 (z gumką) i ewentualnie poduszka, o ile dziecko jej używa.

Wszystkie pozostawione rzeczy należy podpisać, np. w przypadku ubranek można to zrobić na metkach. Pościel powinna znajdować się w podpisanym worku. Rodzice powinni pamiętać o regularnym dostarczaniu pieluch oraz środków pielęgnacyjnych, które się zużywają w trakcie trwania roku szkolnego.

Jak wybierać rzeczy do żłobka?

Już wiesz, co zawiera lista rzeczy do żłobka. Czym się kierować podczas wyboru poszczególnych produktów? Dobrym wyborem w przypadku niektórych z nich, jak np. smoczek lub butelka, jest zakup tych samych, które są używane na co dzień. Dzięki temu maluszek od razu rozpozna swoje rzeczy i poczuje się przy nich bezpiecznie. Wybierając kapcie, dobrze jest stosować się do aktualnych zaleceń fizjoterapeutów. Powinny mieć miękką podeszwę i być dopasowane nie tylko do długości, lecz do także do szerokości stopy. Najlepszym rozwiązaniem są kapcie zapinane na rzep, co umożliwi samodzielne zakładanie butów przez maluszka. W przypadku kocyka i prześcieradła, warto wybierać produkty wykonane z naturalnych, przewiewnych i przyjaznych dziecięcej skórze materiałów. Dzięki temu odpoczynek maluszka będzie spokojny i komfortowy.